Domčeky do 25m² (68)

Záhradné celoročné chatky (14)

Domčeky s podkrovím (8)

Drevené domčeky 20mm (31)

Drevené domčeky 28mm (24)

Drevené domčeky 40/45mm (39)

Drevené domčeky 70mm (18)

Domčeky s terasou (56)

Domčeky bez terasy (35)

Záhradné domčeky a chatky od firmy CHATKY LEMON

  • Predávame najlacnejšie záhradné chatky na Slovensku
  • Najnižšia cena chatky za 1m2 na slovenskom trhu
  • Doprava domčekov zadarmo k montáži*
  • Montáž záhradného domčeka / chatky po celej SR
  • Na výrobu používame len kvalitné drevo - 1.trieda
  • Patríme medzi historicky prvých predajcov záhradných chatiek na SR

Ako vybrať záhradný domček?

1. Prvým a najdôležitejším kritériom je hrúbka steny. V našej ponuke nájdete:

Záhradné domčeky  20mm →

Záhradné domčeky s hrúbkou steny 20mm sú vhodné najmä ako domček na náradie. Tip: Neodporúčame investovať do domčekov s hrúbkou steny menšou než 20mm.

Záhradné domčeky  28mm →

Záhradné domčeky s hrúbou steny 28mm je ideálna pre tých, ktorí hľadajú lacné záhradné domčeky. Tieto domčeky v sebe spájajú pomerne vysokú kvalitu a úctyhodnú životnosť a výhodnú cenu. Sú vhodné do záhradkárskych oblastí a na využitie prevažne v letných mesiacoch. Dlhodobo patria medzi naše najpredávanejšie záhradné chatky.

Záhradné domčeky  40-45mm →

Záhradné domčeky s hrúbkou steny 40-45mm majú dvojitú perodrážku a masívnu konštrukciu. Po zateplení sú vhodné aj na celoročné bývanie. Vďaka hrubšej konštrukcii dreva majú dlhú životnosť, robustnejší vzhľad a spoľahlivé izolačné vlastnosti.

Záhradné chatky 70mm →

Záhradné chatky s hrúbkou steny 70mm sú ideálne v prípade, že rozmýšľate nad chatkou nad 25m2 a nechcete šetriť na jej kvalite. Stena hrubá 70mm má výborné izolačné vlastnosti, vysokú životnosť a pôsobí ako zrubový drevodom. Investícia do hrubšej chatky sa vám v dlhodobom horizonte niekoľkonásobne vyplatí. 2. Drevené záhradné domčeky vieme ďalej rozdeliť podľa potreby stavebného povolenia:
1. Záhradný domček ako doplnková stavba ku domu do 24m2
Prvou skupinou sú záhradné domčeky, ktoré majú slúžiť ako doplnková stavba ku domu. Využívame ich ako domček na náradie, letnú kuchynku, pracovňu, domček pre deti alebo alternatívnu obývaciu miestnosť. Väčšinou sa jedná o záhradné domčeky do 25m2. Na takéto domčeky obvykle nepotrebujeme ani stavebné povolenie, stačí ohlásenie drobnej stavby.
2. Záhradný domček ako samostatná záhradná stavba nad 25m2
Druhou skupinou sú záhradné domčeky postavené ako samostatná stavba. Jedná sa o drevené chatky v záhradkárskych oblastiach, rekreačné chatky v horách, prípadne dovolenkové domčeky na "dolniakoch". V tomto prípade si majitelia zvyčajne overujú či je potrebné stavebné povolenie, keďže sa nejedná o doplnkovú stavbu a takéto domčeky majú zvyčajne plochu väčšiu než 25m2.

Čo je dôležité pri výbere záhradnej chatky? - Máme pre vás 5 tipov

1.Podlaha by mala byť v cene, aspon 17mm hrubá
Pri výbere záhradnej chatky je treba myslieť na jej podlahu - tá by mala byť súčasťou balenia a mala by byť aspon 17mm hrubá. Naša firma predáva chatky s hrúbkou podlahy aspon 18mm.
2.Výška bočnej steny by mala byť aspon 195cm
Výška bočnej steny (pozor nie je to to isté ako výška hrebeňa strechy) by mala byť minimálne 195cm aby ste sa v chatke nemuseli hrbiť a necítili sa v nej ako v "krtinci". Naša firma predáva chatky s výškou bočnej steny minimálne 195cm.
3.Sklenené okná na chatke a určite otváracie
Nemali by ste šetriť na oknách, ktoré by určite nemali byť z plexiskla a mali byť otváracie aspon na ventilačku. Polohu dverí a okien je dobré situovať tak, aby ste nemuseli pozerať susedovi do spálne.V prípade chatiek, ktoré majú slúžiť na celoročné využitie voľte minimálne 2-sklo. Naša firma predáva chatky výhradne len s presklennými oknami. Ponúkame možnosť vybrať si kde chcete mať situované okná alebo dvere.
4.Okenice pre bezpečnosť (ak je chatka mimo záhrady kde bývate)
V prípade, že plánujete záhradnú chatku postaviť v záhradkárskej oblasti, odporúčame dokúpiť si z bezpečnostných dôvodov ku chatke aj okenice. Takúto možnosť ponúkame pri viacerých druhoch chatiek.
5.Terasa ako praktická súčasť chatky
Záhradné chatky s terasou sú veľmi obľúbené najmä kvôli ich všestrannému využitiu na posednie vonku, niečo ako altánok. Pri výbere terasy je dobré myslieť na jej veľkosť - terasa by mala byť dlhá aspon 1,5m. Ak vám stačí záhradná chatka bez terasy, myslite na predĺženie podkladu pri vstupe do chatky, prípadne na väčší presah strechy, aby ste nemuseli svoje topánky nechávať na tráve, prípadne aby sa vám pred chatkou po daždi neurobilo jazierko s bahnom. V prípade, že potrebujete viac informácií alebo sa chcete poradiť, neváhajte nás kontaktovať radi všetko vysvetlíme a podelíme sa s našimi skúsenosťami - 0917 970 276 / [email protected] .

Aké drevené domčeky ponúkame?

V našej ponuke nájdete drevené domčeky rôznych druhov a veľkostí. Keďže máme veľké slovo pri ich výrobe, viete si určiť hrúbky steny (20mm / 28mm / 40-46mm / 70mm). Rozhodnete sa aj, či chcete terasu. Ak áno, tak je treba zvážiť aká veľkosť vám bude dostačujúca ( 1,5 / 2m /3 m).  Ponúkame aj možnosť výberu na ktorej strane chcete mať situované dvere alebo okná. Každú našu chatku si môžete objednať na kľúč s montážou. Náš šikovný tím vám záhradný domček na kľúč zmontuje v priebehu pár hodín. Ak sa rozhodnete, že si chcete záhradný domček postaviť svojpomocne, radi vám k nemu poskytneme montážny návod a pridáme aj zopár cenných rád.

Prečo si vybrať drevený domček od firmy ChatkyLemon?

Od roku 2002 sa zaoberáme výrobou, predajom a montážou záhradných domčekov, altánkov a domčekov z dreva za bezkonkurenčné ceny. Keďže si uvedomujeme, že záhradný domček alebo záhradná chatka je dlhodobá investícia, kladieme obrovský dôraz na čo najvyššiu kvalitu dreva a odbornú montáž. Začínali sme ako malá rodinná firma skupovaním lacných záhradných domčekov z Poľska, no za 20 rokov pôsobenia sme sa vypracovali na jedného z najväčších výrobcov a predajcov kvalitných záhradných domčekov na Slovensku s certifikovanými dodávateľmi dreva z celého sveta.  Aj vďaka tomu vám dnes môžeme predávať tie najlacnejšie záhradné chatky a drevené domčeky na slovenskom trhu. Okrem najnižšej ceny vám ponúkame dopravu drevenej chatky s montážou kdekoľvek po Slovensku vždy zadarmo. Keďže si dôverujeme navzájom, nepožadujeme žiadne zálohy*. Na svojom konte máme viac ako 5 000 zmontovaných záhradných chatiek a drevených domčekov stojacich takmer v každom slovenskom okrese.

Užitočné odkazy:

Ako urobiť podklad po záhradnú chatku? →

drevený domček od chatkylemon.sk