Všeobecné

Poradíme vám 3 varianty, ako si spoľahlivo pripraviť podklad pod drevenú chatku, altánok alebo záhradný domček

záhradný domček s terasou na podklade zo zámkovej dlažby

Poradíme vám ako si spoľahlivo pripraviť podklad pod drevenú chatku, altánok alebo záhradný domček.

Poradíme vám 3 varianty, ako si spoľahlivo pripraviť podklad pod drevenú chatku, altánok alebo záhradný domček 1

Rozhodli ste sa postaviť drevený altánokchatku či záhradný domček? Neviete aký podklad je potrebný pripraviť pred montážou? Čítajte ďalej a vyberte si z našich 3 overených postupov.

Pri všetkých troch stavbách sa musíte držať týchto základných pravidiel:

1. Betónová platňa

Najvhodnejším variantom je betónová platňa. Základy je potrebné chrániť proti zemnej vlhkosti a vode. Ako ochrana proti zemnej vlhkosti sa používajú asfaltové pásy, ktoré tvoria izolačnú podložku pod základmi. Na povrch betónovej platne sa zas odporúča aplikovať tekutú hydroizoláciu (tzv. tekutá lepenka) – ide o trvale pružný izolačný náter, ktorý po vytvrdnutí vytvorí súvislú hydroizolačnú vrstvu.

Tento podklad je síce najvhodnejší, no zároveň aj finančne najnáročnejší.

2. Zámková dlažba

Ak nemôžete urobiť podklad z betónovej platne, zvoľte ako alternatívu zámkovú dlažbu. Najprv je potrebné vyrovnať plochu, vysypať ju štrkom, zhutniť a následne rozmiestniť  po celej ploche zámkové kocky.
Je dôležité zaistiť aj okraj takejto plochy zo zámkovej dlažby, aby sa nestalo, že sa nám dlažba pod váhou chatky / altánku / záhradného domčeka začne rozchádzať do strán.

Takýto podklad je tzv. zlatou strednou cestou.

3. Betónové kocky

Ak ani alternatíva zo zámkovej dlažby nie je možná, napríklad z dôvodu nedostupnosti terénu, alebo z dôvodu minimalizovania nákladov na prípravu podkladu, stačí Vám pripraviť podklad z 36ks betónových kociek, prípadne betónových zatrávňovačov.

Rovnako ako pri podklade zo zámkovej dlažby je potrebné najprv vyrovnať plochu, vysypať ju štrkom, zhutniť a následne rovnomerne rozmiestniť betónové kocky.

 

Odporúčame zabezpečiť obvod podkladu stavby pred vstupom hlodavcov, ktoré po určitom čase pobytu pod chatkou zapríčinia nepríjemné zápachy.

Tip : Pod záhradný domček je vhodné rozložiť fóliu oddeľujúcu chatku od vlhkosti podkladu (typ podkladu č.1 a č.2)

O zvyšok montáže sa s radosťou postará náš skúsený montážny tím.

Na takto pripravený vyvýšený podklad Vám každých 50-60cm poukladáme podkladové hranoly, ktoré sú impregnované a sú súčasťou záhradného domčeka, ktorý Vám dodáme. Týmto sa zabezpečí vzduchová medzera a priedušnosť medzi podkladom a podlahou domčeka a nedochádza k znehodnoteniu spodnej časti drevenej stavby vlhnutím a hnilobou.

👉 Tu nájdete našu ponuku drevených chatiek, záhradných domčekov a altánkov z dreva:

Pridaj komentár