Všeobecné

10 krokov ako vybrať altánok do záhrady

ako si vybrať drevený altánok

Poradíme Vám, ako si vybrať altánok do záhrady.

Pri výbere altánku do záhrady je dôležité zvážiť niekoľko faktorov.
Tu je niekoľko krokov, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere vhodného altánku:

drevený altánok Dominant 5m
ako si vybrať drevený altánok
biely altanok princes
Altánok Jasmín, hnedý
drevený altánok s posedením
presklený Altánok Natália

1. Zvoľte miesto: Pred kúpou altánku si vyberte miesto, kde ho chcete umiestniť. Zvažte veľkosť miesta, slnečnosť miesta, výhľad z altánku a či máte dostatok priestoru pre altánok, ktorý chcete.

2. Zvážte veľkosť altánku: Zvážte, koľko ľudí chcete pravidelne “ubytovať” v altánku a koľko priestoru pre nich potrebujete. Výber veľkosti altánku by mal zodpovedať vašim potrebám a predstavám. Ak nebudete altánok využívať na posedenia s väčším počtom ľudí postačí vám aj rozmer altánku 3m. Ak však chcete altánok využiť pre 8 a viac osôb odporúčame minimálne 4m altánok, najlepšie 5m altánok.

3. Zistite, aký typ strechy preferujete: Altánky môžu mať rôzne typy striech, ako napríklad drevené latovanie, plátno, plech, alebo sklo. Rozhodnite sa, aký typ strechy bude najlepší pre vaše potreby a zodpovedá vašim estetickým preferenciám a preferenciám o údržbe.

4. Zvážte materiál: Altánky sú k dispozícii v rôznych materiáloch, ako sú drevo, kov, plast alebo sklo. Každý materiál má svoje výhody a nevýhody. Zvážte, ktorý materiál bude najlepší pre vaše potreby a predstavy. Najobľúbenejším materiálom na záhradný altánok je už od nepamäti drevo. Prečo? Drevený altánok má pevnú a stabilnú konštrukciu, je cenovo dostupný a má dlhú životnosť a príjemný vzhľad.

5. Zvážte funkčnosť a tvar altánku: Zvažte, akú funkčnosť chcete od altánku. Chcete ho používať na grilovanie, relaxáciu alebo na obedovanie? Rozhodnite sa, aké funkcie by mali byť súčasťou vášho altánku. Podľa toho je následne dobré porozmýšľať nad tvarom a priepustnosťou vzduchu altánku (vzdušnosťou). V našej ponuke altánkov nájdete okrúhle altánky, n-uholníkové altánkyštvorcové altánky a obdĺžníkové altánky.

6. Zistite, aké doplnky sú k dispozícii: Niektoré altánky môžu byť vybavené doplnkami, ako sú napríklad závesy, sieť proti hmyzu alebo ventilátor. Zistite, či sú k dispozícii nejaké doplnky, ktoré by mohli zvýšiť funkčnosť a pohodlie vášho altánku.

7. Zvážte cenu altánku: Altánky sú k dispozícii v rôznych cenových kategóriách. Zvažte, koľko ste ochotní zaplatiť za svoj altánok a zvážte, ktorý model je pre vás najvhodnejší z hľadiska kvality a ceny. Majte na pamäti, že treba zvážiť aj životnosť záhradného altánku. Zoberme si príklad, kúpite si lacný záhradný altánok z nejakého obchodného reťazca za 1000 €, ktorý vám vydrží 5 rokov a bude ho treba vymeniť. O päť rokov bude už rovnaký altánok kvôli inflácii a rastu cien stáť ďalších 1700€. Čiže za 10 rokov ste vlastne do záhradného altánku investovali 2700€ a treba ho znova vymeniť za nový, ktorý bude už stáť 3300€ čo dokopy vychádza na 6000€ . Preto je lepšie kúpiť radšej jeden kvalitný altánok, ktorý vám vydrží 15-20 rokov a bude vás na začiatku stáť 3000€ , ale aj po 10 rokoch vás stále bude stáť 3000€ a nie 6000€. *v oboch názorných príkladoch nerátame výdaje na údržbu

8. Skontrolujte miestne predpisy: Skontrolujte miestne predpisy a zistené, či existujú nejaké obmedzenia týkajúce sa umiestnenia a veľkosti altánkov. Niektoré obce môžu mať pravidlá týkajúce sa maximálnej výšky alebo vzdialenosti od susedov.

9. Skontrolujte hodnotenia a recenzie: Skontrolujte online hodnotenia a recenzie rôznych firiem ponúkajúcich altánky a zistite, čo si o nich myslia ostatní zákazníci. Toto vám môže poskytnúť užitočné informácie o kvalite a spoľahlivosti jednotlivých firiem ponúkajúcich záhradné altánky.

10. Kúpte od dôveryhodného predajcu: Nakupujte altánok od dôveryhodného predajcu, ktorého firma je dohľadateľná na finstate (finstat.sk), má aspon 5 ročnú históriu, ponúka kvalitné produkty a služby zákazníkom a má na webe reálne fotky produktov. Zabezpečí to, že váš altánok bude vyrobený z kvalitných materiálov a že v prípade servisu sa aj o pár rokov budete môcť na nich obrátiť.

Výber altánku do záhrady môže byť náročný, ale zvážením týchto krokov a faktorov by ste mali byť schopní nájsť model, ktorý bude spĺňať vaše potreby a predstavy.

 

Celú ponuku altánkov od firmy Chatky Lemon nájdete tu.

Ponúkame tiež drevené profily  drevené profily – pozrite tu.

Pridaj komentár