Všeobecné

12 krokov ako vybrať záhradný domček na náradie

ako si vybrať záhradný domček na náradie

Poradíme Vám, ako si vybrať záhradný domček do záhrady.

Pri výbere záhradného domčeka na náradie je dôležité zvážiť niekoľko faktorov.
Tu je niekoľko krokov, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere vhodného záhradného domčeka:

domcek na naradie do zahrady N2
domceky na naradie
domcek na naradie s pristreskom na drevo
zahradny dreveny domcek na naradie
domcek na naradie dreveny
domček na náradie N3
domček na náradie N7 do záhrady
záhradný drevený domček na na náradie 4x4m

1. Určte veľkosť: Pred kúpou domčeka na náradie si určite stanovte, aké veľké by malo byť a koľko náradia do neho potrebujete uložiť. Môžete zvážiť aj výber modelu s priestorom pre pracovnú stanicu, ak tam potrebujete opravovať náradie. Domček na náradie by nemal byť menší než 3x2m.

2. Zvážte materiál: Domček na náradie môže byť vyrobený z rôznych materiálov, ako sú drevo, kov alebo plast. Každý materiál má svoje výhody a nevýhody. Kov môže byť odolný, ale je drahší, náchylný na hrdzu a ťažký na montáž. Plastové domčeky sú najlacnejšie a síce nevyžadujú žiadnu údržbu, sú labilné, ľahko si poničí silnejší vietor a nie sú veľmi trvanlivé. Navyše sa v lete veľmi prehrievajú a voda v nich kondenzuje čo má za následok tvorbu plesní. Drevo je lacnejšie než kov a príjemnejšie na pohľad, síce vyžaduje pravidelnú údržbu, ale jeho trvácnosť je neporovnateľne vyššia oproti plastovým domčekom a konštrukcia stabilnejšia. Medzi ďalšie výhody drevených domčekov oproti plastovým patrí aj to že sa vnútri nezaparujú  a v horúčavách neprehrievajú. V prípade, že si zvolíte drevený domček na náradie, odporúčame hrúbku steny minimálne 18mm, 28mm alebo 40mm

3. Zvážte konštrukciu: Konštrukcia domčeka na náradie by mala byť pevná a stabilná. Zvážte, aké druhy dverí a okien sú k dispozícii a ako ich môžete uzamknúť, aby sa zabránilo krádežiam – okenice, zámky na kľúč.

4. Skontrolujte kvalitu: Skontrolujte kvalitu materiálov a spracovania. Zistite, aký druh ochrany proti poškodeniu poskytuje, napríklad proti hrdzi pri kovových domčekoch alebo hmyzu pri drevených domčekoch, prípadne UV žiareniu pri PVC domčekoch.

5. Zvážte zdroj svetla: Zvážte, aký druh svetla chcete v domčeku na náradie. Ak si potrebujete osvetliť vnútro, zistite, aké riešenia sú k dispozícii, napríklad svietidlo na batérie alebo solárne svietidlo.

6. Skontrolujte miestne predpisy: Skontrolujte miestne predpisy a zistite, či existujú obmedzenia týkajúce sa veľkosti alebo umiestnenia domčeka na náradie. Niektoré obce môžu mať pravidlá týkajúce sa vzdialenosti od susedov alebo maximálnej výšky, prípadne rozmeru, materiálu či dokonca sklonu strechy.

7. Kúpte od dôveryhodného predajcu: Nakupujte kvalitný domček na náradie od dôveryhodného predajcu, ktorého firma je dohľadateľná na finstate (finstat.sk), má aspon 5 ročnú históriu, ponúka kvalitné produkty a služby zákazníkom a má na webe reálne fotky zákazníkov. Zabezpečí to, že váš domček bude vyrobený z kvalitných materiálov a že v prípade servisu sa aj o pár rokov budete môcť na nich obrátiť.

8. Zvážte cenu: Cena domčeka na náradie sa môže líšiť v závislosti od veľkosti, materiálu a kvality. Zvážte svoj rozpočet a nájdite model, ktorý spĺňa vaše požiadavky a zároveň sa zmestí do vášho rozpočtu. Majte na pamäti, že treba zvážiť aj životnosť záhradného domčeka. Zoberme si príklad, kúpite si lacný záhradný domček z nejakého obchodného reťazca za 1000 €, ktorý vám vydrží 5 rokov a bude ho treba vymeniť. O päť rokov bude už rovnaký domček kvôli inflácii a rastu cien stáť ďalších 1700€. Čiže za 10 rokov ste vlastne do záhradného domčeka investovali 2700€ a treba ho znova vymeniť za nový, ktorý bude už stáť 3300€ čo dokopy vychádza na 6000€ . Preto je lepšie kúpiť radšej jeden záhradný domček, ktorý vám vydrží 15 rokov a bude vás na začiatku stáť 3000€ , ale aj po 10 rokoch vás stále bude stáť 3000€ a nie 6000€. *v oboch názorných príkladoch nerátame výdaje na údržbu

9. Zistite, čo je zahrnuté v cene: Skontrolujte, či cena domčeka na náradie zahŕňa montáž domčeka a dovoz domčeka, alebo či sú to samostatné náklady. Niekedy môžete ušetriť tým, že si sami zmontujete domček na náradie, ak vám to umožňuje jeho konštrukcia a máte zodpovedajúce nástroje.

10. Zvážte recenzie a skúsenosti: Skúste získať recenzie a skúsenosti od iných zákazníkov, ktorí už kúpili podobný domček na náradie od rovnakého predajcu. Toto vám môže pomôcť rozhodnúť sa pre správny výber a zistiť, aké sú skutočné skúsenosti s daným produktom.

11. Zvážte záruku a servis: Skontrolujte, akú záruku poskytuje výrobca na svoje produkty a aký je dostupný servis. Zistite, ako dlho trvá záruka a aký je postup v prípade reklamácie alebo servisu.

12. Zvážte doplnkové prvky: Zvážte, či chcete pridať nejaké doplnkové prvky, ako sú policové systémy, háčiky na náradie alebo ďalšie príslušenstvo, ktoré by vám mohlo uľahčiť prácu v domčeku na náradie.

Nakupovanie domčeka na náradie môže byť veľkým krokom, ale týmito krokmi by ste mali byť schopní nájsť ten správny pre vás. Vždy si dajte pozor na kvalitu a zvážte svoje potreby, rozpočet a miestne predpisy, aby ste mohli byť spokojní so svojou kúpou.

 

Celú ponuku záhradných domčekov na náradie od firmy Chatky Lemon nájdete tu.

Ponúkame tiež drevené profily drevené profily – pozrite tu.

Pridaj komentár