Všeobecné

Ako postaviť záhradný domček bez stavebného povolenia?

záhradný domček bez stavebného povolenia

Ako postaviť záhradný domček bez stavebného povolenia?

Ako postaviť záhradný domček bez stavebného povolenia? Je všeobecne známe, že záhradné stavby do 25m2 nepotrebujú stavebné povolenie. Existujú však aj ďalšie podmienky, ktoré by mala stavba spĺňať, ak chce byť oslobodená od tejto povinnosti

Podmienky:

Ak spĺňate všetky z vyššie uvedených podmienok, postačí Vám ohlásenie drobnej stavby príslušnému stavebnému úradu. Jeho vzor si ľahko stiahnete na internete. Nezabudnite doložiť aj potrebné dokumenty ako list vlastníctva (alebo nájomnú zmluvu), súhlas spoluvlastníkov parcely (ak nie ste jediný vlastník),  jednoduchý nákres stavby na pozemku, jednoduchý technický výkres stavby s rozmermi a súhlas suseda (treba ak bude stavba menej ako 2m od hranice susedného pozemku). Pripravte si aj správny poplatok (cca 30-50€). 

V realite avšak platí, že každý stavebný úrad posudzuje potrebu stavebného povolenia inak, niekde prísnejšie a inde zas benevolentnejšie. Preto odporúčame opýtať sa na situáciu vo Vašom meste niekoho kto záhradný domček na svojom pozemku má, prípadne si podmienky zistiť priamo na Vašom úrade. V prípade neohlásenia stavby záhradného domčeka alebo chýbajúceho stavebného povolenia Vám hrozí pokuta v stovkách eur, v krajných prípadoch aj odstránenie stavby. 

Ak máte akékoľvek otázky, radi Vám poradíme na základe našich 15 ročných skúseností so stavbou záhradných domčekov. Neváhate nás kontaktovať na tel. čísle: 0917 970 276.

👉 Tu nájdete našu ponuku drevených chatiek, záhradných domčekov a altánkov z dreva:

Pridaj komentár