Všeobecné

Záhradné domčeky a ich široké využitie

zahradne domceky

Ako využiť záhradný domček?

Ak hľadáte vhodné, estetické a bezpečné miesto, kde uložiť celoročne vaše náradie, práve záhradné domčeky predstavujú skvelé riešenie

Záhradný domček tiež nazývaný domček na náradie je skvelým pomocníkom pre všetkých záhradkárov aj záhradných kutilov.

Kde umiestniť záhradný domček?

Predtým, ako si vyberiete ten vysnený záhradný domček, premýšľajte o tom, kde bude jeho umiestnenie najvhodnejšie. Samozrejme, podľa možnosti je skvelé, ak bude umiestnený čo najbližšie ku vašej záhrade, aby ste mali všetko potrebné k dispozícii. To, kde domček na náradie umiestniť závisí aj od jeho vzhľadu. Pekný drevený domček s romantickými okenicami môžeme „vystaviť“ kdekoľvek, na rozdiel od plechovej, prípadne plastovej búdy, ktorú by sme mali radšej niekde schovať.

Berte však tiež do úvahy veľkosť vášho pozemku a tiež to, aký máte prístup ku domu. Samotná veľkosť záhradných domčekov sa vyvíja od potrieb majiteľov. Pokiaľ vo vašej záhrade robíte niečo neustále a potrebujete veľa náčinia, myslite na to, že priestor by mal byť čo najväčší nielen na záhradné náčinie, sekačku, gril, lyže, bicykel, starý kočiarik, ale aj aspoň pre váš minimálny pohyb.
Aj samotné domčeky na náradie ponúkajú hneď niekoľko tvarov, klasika je však zrejme najosvedčenejšia. 

Výhodou týchto domčekov v neposlednom rade je, že do nich umiestnite aj elektrické záhradné náradie ktoré tam ochránite pred dažďom či vetrom. Určite totiž máte napríklad kosačku či pílu na drevo. Tým, že je záhradný domček umiestnený v záhrade, najprirodzenejšie vyzerá, ak je vyrobený z dreva. Práve drevo je kvalitný a spoľahlivý materiál, ktorý sa skvele hodí do vašej záhrady. Na druhej strane však podlieha aj zákonitostiam prírody, preto nezabudnite vybrať kvalitné prevedenie. Práve to dokáže odolať náporu poveternostných vplyvov a byť tak stabilným a trvácim prvkom vašej záhrady.

Ak chcete, váš záhradný domček si tiež môžete doplniť o prístrešok na uskladnenie dreva či terasu.
Pozrite si ponuku, ktorú nájdete na TU a vyberte si záhradný domček podľa vašich predstáv.

Pridaj komentár